Photoshop

Návod číslo 1. – Výběr a úprava pozadí fotografie

Co budeme potřebovat :

  1. Photoshop (Já používám verzi 5, ale pokud byste používali kteroukoli ze starších verzí photoshopu, neměl by to být problém.) pochopitelně pro lepší pochopení návodu by měl mít český překlad.
  2. Ukázkovou fotku naší krásné modelky stáhnete přímo zde! :)

Postup :

  1. Otevřeme si staženou fotku a nahoře na liště zvolíme výchozí styl pracovní plochy programu.
1

1

  • Vybereme nástroj rychlý výběr. Nyní to bude chtít kapku šikovnosti. Pomocí tohoto nástroje se budeme snažit dostat do výběru dívku na fotce. Je to asi ten nejjednodušší způsob jak dívku oddělit od pozadí, s kterým budeme chtít dále pracovat. Tím, že dívku dostaneme do výběru se nebudeme muset bát toho, že bychom ji upravovali i s pozadím. Pozadí se bude měnit, ale vybraná dívka zůstane tak jak je.
2

2

  • Provedeme hrubý výběr, tím způsobem, že budeme levým tlačítkem myši postupně klikat (nebo držením posouvat) štětcem po dívce, dokud nebude vybraná celá. Pokud se nám  omylem povede někde přetáhnout, stačí stisknout „levý alt“ v tom momentu se plus u výběru promění na mínus a my můžeme vesele odznačovat to, co nechceme, aby bylo vybráno.
3

3

  • Nyní když máme hrubě vybráno, můžeme takzvaně zpřesnit okraje výběru. To nám pomůže k hladkým okrajům výběru, lehkému prolnutí pozadí a dívky a předejdeme tak osekanému a nevzhlednému přechodu. Tlačítko zpřesnit okraje najdete hned nahoře nad obrázkem. Je zde ale důležité, aby jste měli vybraný i nástroj výběru. Jinak totiž toto tlačítko není vidět.
4

4

  • Po stisknutí tlačítka vám vyskočí okno s podrobným nastavením. Zde je už na vás jak si vše nastavíte. Důležité je, aby váš výběr vypadal co nejlépe, bylo toho z dívky vidět co nejvíce a malinko může výběr splývat s okolím.

–          Pokud si ovšem sami ještě nejste jisti, přikládám zde obrázek mého nastavení. Můžete se inspirovat.

5

5

  • Nyní musíme invertovat neboli převrátit výběr. To z toho důvodu, že pro nás bude jednodušší pracovat s tím co máme vybrané namísto toho co vybrané nemáme. (fyzicky to ani nelze) Musíme tedy v nabídce zvolit výběr –>doplněk

–          Tím nám dojde k převrácení výběru a místo naší krásné modelky máme nyní vybráno pozadí.

–          Docílili jsme tedy toho, že dívku nyní naše práce neovlivní a my si můžeme vesele „ničit“ les a pole v pozadí.

6

6

  • Nyní už se konečně můžeme odebrat k filtrům.  Zde je opravdu obrovské množství možností. A tvořivý člověk si zde opravdu vyhraje. Pokud vás tedy nezajímá jen obyčejné rozmáznutí pozadí, doporučil bych vám zvolit galerii filtrů, kde si obrázek díky náhledu, můžeme hned prohlédnout a ujistit se, že naše rozhodnutí bude opravdu vypadat tak jak jsme si představovali.
7

7

  • V Galerii filtrů jsem já osobně vybral „Tahy štětce“ a v nim „Tmavé tahy“

–          Můžete si ovšem vybrat, to co se tam bude líbit vám, je to opravdu jedno J .

–          S vybraným filtrem „Tmavé tahy“ si můžeme dál štelovat podle gusta.

–          Poté už jen klikneme na OK a máme hotovo.

8

8

  • Pro výsledný slušivý efekt by jsme mohli celou fotku odbarvit do stupňů šedi vyjma šátku, který bychom nechali barevný a naopak mu přidali živější barvu. Potom bych to viděl na nějaký jednoduchý rámeček a záblesk bílého světla z prostředka fotky tak aby fotka nebyla jednotvárná ale v každém místě jinak osvětlená. Výsledek by pak mohl vypadat nějak takto .

–          To jak fotku dodělat do těchto výsledků si povíme příště.

9

9

Copyright © 2011 Wity | bez souhlasu administrátora webu je zakázáno tento článek kopírovat

Comments

comments